TriCaster Mini HD4 SDI

Küçük, Şık ve Basit Kullanım

tc-mini-sdiTriCaster Mini HD4, Amsterdam’da düzenlenen IBC 2015 fuarında tanıtıldı. HD-SDI donanım içeren, dünyanın en eksiksiz ve kompakt bir multimedya stüdyosu olan TriCaster Mini HD4 SDI.

TriCaster Mini HD4 SDI modeli, HDMI modeline oranla sektörde kendinden daha çok bahsettireceğe benziyor. Yetenekleri, HDMI versiyon ile tamamen aynı olan, sadece giriş ve çıkışlarında farklılık gösteren Mini HD4 SDI, profesyonel yayıncılık alanına şimdiden dahil olmuş durumda. TriCaster Mini ile, hali hazırdaki SDI ekipmanlarınızı kullanarak, en yüksek kalitede profesyonel video üretimi yapabilir, profesyonel yapılarınızda kolaylıkla konumlandırabilirsiniz. Ürün, HD SDI bağlantılarınızda, HDMI konverter kullanımını ortadan kaldırarak, profesyonel BNC bağlantılarınızı güvenle yapabilmenizi sağlamaktadır.

NewTek Türkiye Yetkili Satıcısı Provideo’da inceleyebileceğiniz TriCaster Mini HD4 SDI’ı 3 kelime ile özetlemek gerekirse, “Küçük, Şık ve Basit Kullanım” doğru ifadeler olabilir. Küçük ve kompakt yapısıyla istediğiniz her yere kolayca taşıyabilir, bir kaç dakikada kurulum yapıp, mobil stüdyonuzu oluşturabilir veya profesyonel sistemimizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

Profesyonel kaynaklardan gelen SDI ekipmanlarından gelen arasında geçişler yapabilir, realtime efektlerle görüntüleri süsleyebilir, önceden hazırladığınız videoları yayınlayabilir, üzerlerine kayan yazı, grafik, logo basabilir, tüm bunları yaparken elde edilen sonucu aynı anda internetten, projeksiyon cihazlarından yayınlayabilirsiniz. İsterseniz IPTV’lerden veya video server’lardan gelen videoları alabilir, hatta aynı anda sistemin Sabit Diskine HD olarak kayıt edebilirsiniz. Aynı network’e bağlı bilgisayarların ekranlarını kaynak olarak kullanılmasıyla sunumlarınızı ve içeriklerinizi daha renkli hale getirecektir.

TriCaster Mini HD4 SDI’ın diğer iddialı olduğu bir konu ise Virtual Set Editor (Sanal Dekor) eklentisiyle dekor problemlerine son noktayı koymasıdır. Canlı kaynaklardan gelen görüntüleri sanal dekorlarınızla kaliteli bir şekilde birleştirebilir, 8 farklı kamera hareketiyle sanal dekorlarını hareketli hale getirebilirsiniz. İster mevcut sanal dekorları kullanın ya da farklı dekorlar satın alın, isterseniz aklınızdaki sanal dekoru Virtual Set Editor ile çok rahat bir şekilde oluşturun. Virtual Set Editor’ın en etkileyici yönlerinden bir tanesi de Chroma Key uygulanan videoların dekor üzerindeki yansıma ve gölge etkilerini realtime olarak gerçekleştirmesidir. Böylelikle sanal dekorlarımızı daha gerçekçi daha çekici hale gelmesini sağlamaktadır.