TriCaster Yazılımları

Virtual Set Editörü

tricaster_ibc2010

Yeni bir görünüme geçmenin ve yol katetmenin zamanı geldi. TriCaster için Sanal Set Editörü 2.5 ile stüdyo ve izleyicilerinizi her yere taşıyabilirsiniz. Yukarıdan aşağıya tam holografik 3D ile gerçeğe en yakın ekranları kendiniz yakalayabilirsiniz.

İnşa maliyeti olmadan daha büyük, profesyonel görünümlü bir stüdyo yaratın. Sunucularınız birkaç inç uzaktayken (ya da tamamen farklı konumlardayken) bile  farklı set alanlarında görünmesini sağlayın – bir masanın arkasında veya bir balkonda bile olabilir.  Bir alandan diğerine geçmek veya kamera değiştirirken açıyı da değiştirmek için gerçekçi kamera hareketleri ayarlayın. Hayatın kendisine benzeyen stüdyo monitörleri gibi kendi oluşturduğunuz sanal donanımları kullanarak canlı video klipler, animasyon döngüsü veya diğer medya kaynaklarını oynatın.

Ayrıca son teknoloji holografik LiveSet teknolojimizle istediğiniz konumu ekrana getirin. Bir akıllı telefon veya DSLR ile çekilen basit bir panoramik görüntü şovunuzu bir 3D üç boyutlu çevreye dönüştürebilir ve izleyicileri çekersiniz.

Özel bir canlı sanal set oluşturarak, Markanızı yükselterek iyi bir şekilde konumlandırmak için, Sanal Set Editörü programınızı daha önce hiç bulunmadığı yerlere getirir.

480-300Bir bakışta
• Holografik LiveSets
Herhangi bir gerçek dünya konumunda  özel 3D bir çevre yaratın, akıllı telefonunuzla çektiğiniz panoramik bir resmi dönüştürün veya bir 3D modelleme programı kullanarak tasarladığınız resmi fotogerçekçi, holografik canlı sanal sete dönüştürün
• Gerçek Hayat Hareket ve Alanları
Ayarlanabilir çekim çerçeveleme ve animasyonlu hareketler ve gerçek zaman yansıtmalı alanlarla gerçekçi sanal kamera işlemleri yapın
• Animasyon Etki ve Geçişleri
Dahili Animasyon Saklama Oluşturucusu özel görüntü dizilerini 3D video biçimlendirme veya audio ile tampon etkilerine veya animasyonlu geçişlere çevirir
• Özel İşler
• Katmanlı PSD dosyalarından Sanal Set Editör projeleri oluşturun; favori grafik oluşturma uygulamanızda rastgele setler tasarlayın, içeri aktarın ve özelleştirin
• Genişletilmiş İş Akışı

TriCasterdan tasarım iş akışınızı bağımsız bir iş istasyonunda genişletmeniz için çift lisans

images (1)Sanal Set Editör Gereklilikleri ve Özellikleri

Sanal Set Editörü her program için markanızda bir imza tasarlamanızı sağlar. Dahil edilen set şablonlarında renk şemalarını değiştirebilir ve özel sanat çalışmaları ekleyebilirsiniz. Rastgele kendi set tasarımlarınızı yaratın ve bunları hayattakilere benzer 3D stüdyo çevrelerine dönüştürün. İzleyicileri yansıtmalı alanlar, kamera hareketleri ve canlı video katmanlarıyla dünyanıza çekin. Statik 2D arka planlar kullanan diğer sanal set şirketlerinin aksine, anlık gerçeklik için gerçek hareketli arka planlar yaratabilirsiniz.

Verilen iki lisansla yaratıcı gücün iki katını elde edin. Sanatçınız ayrı bir iş istasyonunda tek başına bir uygulamada setler oluştururken Sistem içerisinde bir TriCaster eklentisi olarak Sanal Set Editörünü kullanın.

TriCaster Advanced Edition

NewTek_TriCaster-Advanced-Edition_montage

TriCaster Advanced Edition, ilave donanım almanıza gerek kalmadan, yeni yapım teknikleri ile program çekimlerinizi güçlendirmenin en etkili yoludur. Genişletilmiş yazılımının sahip olduğu gerçek zamanlı veri alma, farklı birçok noktaya stream gönderebilme, yeni görüntü yayınlama platformları ve çok ayrıntılı, titiz bir şekilde geliştirilmiş kontrol yetenekleri yapımcıları çekim ve programları ile bütünleştirir. TriCaster kullanan yapımcılar çok-kameralı yapımlarını zenginleştirmek için yeni çevresel birimlere veya ek sistemlere yatırım yapmak zorunda kalmazlar. TriCaster Advanced Edition ile yapımcılar, kolay bir şekilde çok gelişmiş özellikleri sistemlerine ekleyebilir, donanım alımında daha az öder ve mevcut TriCaster Pro Line sisteminden daha çok faydalanabilirler.

LIVE TEXT 2

LiveText

Karakter Jeneratörü (CG)

Livetext, Newtek firmasının TriCaster sistemi içinde kullanılan KJ programınıdır. Var olan grafik tabloları yüklemek, başlık sayfaları hazırlamak ve logo şablonları hazırlamak için sayısız formatı destekler ve bunları canlı yayında yönetmenizi sağlar. Canlı yayında bu program ile konuşmacıların isimlerini girebilir, varsa fotoğrafları ve farklı logoları kullanabilirsiniz.

Live Text yazılımı ayrı bir PC’de kullanılarak TriCaster sistemine network üzerinden bağlanmaktadır. Animasyonlu sayfalar ve grafikler gerçek zamanlı olarak IP üzerinden TriCaster sistemine bağlanarak çalışmaktadır.

LiveText2Dinamik Animasyonlu Grafikler

Live Text 2 lisansı ile otomatik olarak tablo doldurma işlemlerini (spor karşılaşmaları, seçimler, oyunlar vb) gerçekleştirebilir, skorları canlı güncelleme ile verebilir, RSS haberleri kullanabilir, SQL veritabanından bilgileri çekebilir, yanı sıra saat ve günü de doğru şekilde kullanabilirsiniz. Başlık, altyazı, kayan ve akan yazı (Crawl, Roll), basit generik özellerini kullanabilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri:
Windows 7 veya Windows Vista veya daha yüksek işletim sistemi

SSE2 destekli CPU (Intel® Core2® veya daha iyi)
Grafik Kartı (PCI-E tavsiye edilir) Microsoft® DirectX® 9™ (veya daha iyi) uyumluluğu
Monitörde mininum çözünürlük desteği 1280×800 piksel olmalıdır.

4 GB Ram
Gigabit network bağlantısı, TriCaster kullanımı için tavsiye edilmektedir.