Broadcast

tricaster_ibc2010

Son birkaç senedir konuşulan IP sistemlere geçiş konusu artık yavaş yavaş uygulanmaya başlanmaktadır. Newtek firması NDI (Network Device Interface) özelliğini 2015 senesinin son çeyreğinde tanıtmıştır. Artık bu sistem ile tüm network ağındaki medya dosyaları bir kaynak görevi görecektir ve sistemde rahatlıkla kullanılabilecektir. Stüdyo dışında ağa bağlı bir kamera da aynı zamanda rahatlıkla kaynak olarak kullanılabilecektir. Artık karmaşık kablolamalar ve karşımıza çıkacak olan engeller bu NDI teknolojisi ile aşılacaktır. Bir başka önemli konu, bu sistemlerin yapılandırması ek bir ağ kurmadan, halihazırda kurulu ağın gerekli hızları sağlaması koşulu ile rahatlıkla kullanılabilecek olmasıdır.Bir stüdyodan diğerine gitmeden yerinizden NDI teknolojisi ile uzaktan stüdyoyu kullanabilirsiniz. Her türlü PC kaynağı rahatlıkla kaynak olarak kullanılabilmektedir.

TriCaster ürünlerine yeni eklenen opsiyon olan ‘’Advanced Edition’’ ile 100 farklı özellik ve kabiliyet eklenmiştir. Fiziksel olarak 4 girişli olan sistemler NDI teknolojisi ile artık 8 girişli olarak kullanılabilmektedir. Bu özellik ayrıca 60 ayrı kaynağı artık TriCaster sistemlerinde kullanabilmeye imkan sağlamaktadır.

TriCaster sistemleri NDI teknolojisi ile Broadcast sektörünü çok farklı noktalara çekmektedir. Sistemin fiyat/performans olarak diğer all-in-one sistemler ve standart broadcast cihazlarına göre çok daha avantajlı bir yerdedir.

tricaster_foto