TriCaster ile “Sanal Stüdyo”

TriCaster’ın en iddialı olduğu konulardan biri “Sanal Stüdyo”nun özellikleri

tricaster_ibc2010

Şimdiye kadar bir çoğumuzun sanal stüdyo deneyimi ya da merakı mutlaka olmuştur. Bu deneyim merakımız, bu işi gerçekleştiren ekipmanların pahalı olması, istediğimiz neticeyi vermemesi, kullanımın pratik olmaması açısından başarısız olmuştur ya da beklenen etkiyi vermediğinden dolayı hep bir tarafa atılmıştır.

İşte bu aşamada TriCaster içerisindeki Sanal Stüdyo uygulaması yetenekleri, gerçekçiliği, uygulama ve kullanım kolaylığı açısından ve en önemlisi fiyatı açısından kendinden sıkça söz ettirmeye başlamıştır.

Hatta sanal stüdyo kavramını o kadar kolay hale getirmiştir ki, cep telefonu veya fotoğraf makinenizle çektiğiniz panoramik fotoğrafları kolaylıkla sanal stüdyo uygulamasına ekleyerek kendi stüdyolarınızı oluşturma imkânı sunmaktadır.

TriCaster’ın Sanal Stüdyo uygulaması ile ilgili, diğer stüdyo uygulamalarından farklı olduğunu, kullanım kolaylığını daha önce vurgulamıştık. TriCaster ile birlikte 30 adet stüdyo uygulaması gelmektedir. İçerisinde bulunan boy plan ve bel plan stüdyo uygulamalarını sınırsızca kullanabilirsiniz. Ayrıca, 3d programlarına kendi stüdyolarınızı tasarlayıp sistem içerisine ekleyebilirsiniz.

TriCaster, sanal stüdyo uygulamalarında 8 farklı kamera hareketi yapma imkânı sunmaktadır. Bu 8 farklı kamera açısını kendiniz ayarlayabilir, kamera açıları arasında geçiş yaparken pan ve tilt yapma imkânı sunmaktadır. Provideo’dan demo uygulama isteyebileceğiniz, TriCaster’ın Stüdyo uygulamasının gerçeklik duygusunu vermek için, bize her türlü imkânı sunduğunu söylemiştik. Bunlardan bir tanesi, sahnelerimizde kullandığımız ekran ya da kişilerinin, dekor üzerindeki yansımalarından bahsedebiliriz.

TriCaster stüdyo uygulaması dışında, 2’li 3’lü ve 4’lü pencere açma imkânı da sunmaktadır. İsterseniz TriCaster ile gelen setleri kullanarak 2’li 3’lü veya 4’lü pencere açın, isterseniz de siz grafik programlarında hazırladığınız grafikleri ekleyerek kullanabilirsiniz.

Stüdyo kurulumu ve TriCaster sistemi hakkında bilgi ve teklif almak için lütfen bilgilerinizi bırakın sizi arayalım.

BİLGİ AL