Kamu ve Özel Sektör

yonetici_konusmasi 2

Kurumsal alanda videonun kullanımı firmanın büyüklüğüne, sektörüne ve ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bazı kullanım alanlarına örnek olarak;

  • Firmalar toplantılarını kayıt altına alabilir, arşivleyebilir ve canlı olarak yayınlayabilmektedir.

  • Ürünlerin demolarını veya lansmanlarını yayınlayabilir veya kayıt altına alabilmektedir.

  • Personelinin eğitimini uzaktan gerçekleştirebilmektedir.

  • Kurumsal iletişim videoları hazırlayabilir ve ihtiyaç duyulduğunda bunlara ulaşılmasını sağlayabilmektedir.

  • Yöneticiler firma içinde ya da firma dışında yayınlanmak üzere konuşmalarını kayıt altına alabillmeke ya da canlı yayınlayabilmektedir.

  • Bütün bu seçenekleri de içine alan bir web tv kullanabilmektedir.

(Bütün bu maddelerin detaylı anlatımı ‘’Kurumsal Çözümler’’ bölümünde yer almaktadır.)

Tüm bu alanların kullanımı firmaların kurumsal kimliği kullanılarak oluşturulmaktadır. Video kullanımı ile firmalar birçok avantaj elde etmekle beraber birçok gider kaleminden tasarruf edilme imkanı da sunmaktadır. Örnek olarak, birçok bayisi olan bir otomotiv firmasını düşünelim. Yeni personellerin eğitimleri veya yeni ürün eğitimleri için normal şartlar altında bir eğitim programı düzenlenmektedir. Bunun için ya bir şehirde eğitim etkinliği düzenlenmekte ya da doğrudan bayiler ziyaret edilmektedir. Bu gider kalemi video kullanılarak çok daha uygun maliyetlere indirilebilmektedir. Bu tarz video kullanımı firmaların isteklerine göre şekillendirilebilen esnek yapılardan oluşmaktadır. Bu sayede kullanan firma sadece bu iş için değil daha birçok video ile ilgili işleri ekstra bütçeye gerek duymadan halledebilmektedir. Bunlara ek olarak sanal stüdyolar kullanılarak görsel çeşitlilik sağlanabilir ayrıca bir stüdyo bütçesine ihtiyaç duyulmamaktadır. Ayrıca yapılacak toplantılara dünyanın herhangi bir yerinden bir kişiyi dahil edilebilir ve karşılık görüşmeye katılabilmektedir.

Kurumsal alanda kullanılan video çözümlerinin kullanımı kolaydır ve özel bir uzmanlık gerektirmeden ufak bir eğitimle kullanıcı hazır hale getirilmektedir. Kurumsal anlamda videoyu kullanmak pazarlama, eğitim ve yönetim konularında hem vizyonunuzu bir üst seviyeye çıkaracak hem de gider kaleminiz de büyük bir azalmaya sebep olacaktır.

uzaktan_egitim 2
canli_demo_tanitim_1