Canlı Demo ve Tanıtım Yayınları

canli_demo_tanitim_1

Canlı demo ve tanıtım uygulamaları; kurumsal firmalar tarafından, şirket içi eğitimlerde veya müşteriye yapılacak demo etkinliklerinde kullanılmaktadır. Canlı demo veya tanıtım yapılan bir etkinliği, TriCaster aracılığı ile dilediğiniz yerden dilediğiniz kadar kişiye kolaylıkla ulaştırabilirsiniz. Kurumlar bu şekilde zamanı ve bütçeyi efektif kullanarak, birçok kişiye aynı anda ve canlı olarak ulaşabilirler.

Otomotiv sektöründe hizmet veren bir firma, müşterilerini ürünleri hakkında yeni güncellemelere ilişkin e-posta yoluyla bilgilendirmek istediğinde bilgilerin anlaşılabilirliği/ ulaşabilirliği zorlaşabiliyor. Firma, e-posta ile ulaşmaya çalıştığı müşterilerine yeni güncellemeleri görsel ve uygulamalı olarak canlı video anlatımı şeklinde yapabilir. Üstelik bunu yaparken canlı yayın içeriğini ve görsel öğelerini, kendi vizyonuna ve kurumsal kimliğine uygun olarak hazırlayıp profesyonelliğini arttırabilir.

Örneğin, bir distribütör firma Türkiye’ye yeni getirdiği ürünleri tanıtmak istiyor fakat zamanın değerli olması, maliyetlerin yüksek olabileceği endişesi ile düzenlenecek etkinliğe insanların katılması çok mümkün olmuyor veya distribütör firma böyle bir maliyete katlanıp toplu bir organizasyon düzenlemekten çekiniyor ise burada devreye TriCaster giriyor. Distribütör firma olarak, canlı yayını TriCaster üzerinden, isterseniz logonuzu, alt yazılarınızı basabilirken ekrana, kamera görüntüsüne ek olarak farklı görüntüler ( sunum, word, pdf, kullanım klavuzu veya resim) basabiliyorsunuz. Ayrıca ekranda Greenbox üzerinden keylemeyi yaparak yansıtacağınız görüntüyü daha profesyonel ve background da farklı bir görsel/video ile paylaşabilirsiniz.

TriCaster, firmaların ürün demo veya tanıtımlarını müşterilerine kurumsal vizyonlarını yansıtarak canlı olarak sunmalarını sağlar. Müşterilerinize canlı demo ve tanıtım yayını yaparken, TriCaster kendi logo ve kurumsal renklerinize göre bir ekran oluşturup kurumsal kimliğinizi devam ettirebilirsiniz. Başka bir örnekle; birçok şehirde bayisi bulunan bir firma, çıkarttığı yeni ürünü hakkında bayilere bilgi ve eğitim vermek için canlı yayın bağlantısını kullanabilir. Firma bu şekilde farklı şehirlerdeki bayilerine aynı anda ulaşarak zaman ve bütçe kaybı yaşamaz.

Microsoft ve Google gibi büyük firmalar, eğitim ve canlı demo yayınlarını TriCaster aracılığı ile yapmaktadır. Bu firmalar, TriCaster sayesinde dünyanın dört bir yanına dağılmış çalışanlarına aynı anda ulaşabilmektedirler.